Hlavní stránka

Úvod, typy tabel a telefonů

Historie DT

Systémy DT

Digitální systém

Náhradní díly a servis

Montáže a opravy

Nejčastější dotazy

Telefonické poradenství

Praktické rady a zkušenosti

Ceník od 1.5.2009

KontaktDOMOVNÍ TELEFONY

Tesla STROPKOV


Nejčastější dotazy • Budu muset být celý den doma?
Ne, stačí necelá hodina podle harmonogramu montáže, dopíšete se do volného časového okénka, pokud Vám nebude vyhovovat, zavoláte nám a domluvíme montáž na jiný termín, který Vám bude vyhovovat.
 • Uděláte hodně nepořádku v bytě?
Ne, uklízíme po sobě ihned a stejně se téměř vždy vrtají jen dvě dírky na hmoždinky a jednu průrazovou na kabel, vrták má 8mm průměr a průraz se vlastně zakryje telefonem, pokud jej chcete umístit dále ode dveří, lze přívod zasekat a zasádrovat nebo zalištovat, event. dát na příchytky, dle přání uživatele.
 • Bude po Vás potřeba zedník nebo malíř?
Ne, veškeré průrazy a odpadlé kousky zdiva zasádrujeme a zamalujeme, a to i v bytech. Případné sekání se realizuje hlavně na chodbách a drážky nejsou širší než 10mm. Nakonec po našem odchodu nebude vidět, kde se sekalo a kudy se vedení vedlo, jen Vám doma přibydou telefony a venku zvonkové tablo.
 • Budu něco platit?
Pokud Vám stačí typy telefonů a standartní zvonky, které máte ve smlouvě a pravděpodobně se jste je sami odhlasovali, nebudete doplácet nic, vše bude zahrnuto v celkové faktuře domu. Samozřejmě můžete mít i jiný typ telefonu nebo zvonku (převážně ale dražší) a rozdíl musíte uhradit ze své kapsy. U telefonů se jedná zhruba o 60,-Kč a u zvonků zhruba o 100,-Kč/dle typu.
 • Poškodíte hodně fasádu?
Ne, zvonková tabla ukládáme do přesného otvoru vyříznutého diamantovým kotoučem a přesně vybouraného na míru a přiděláváme je na hmoždinky.
 • Špatně slyším, budu slyšet zvonění?
Ano, telefony vyzvání hlasitě a navíc jde regulovat zvonění, v každém bytě při zkoušce systému telefony individuálně nastavujeme. Pokud ale ani nejhlasitější úroveň vyzvánění nestačí, namontujeme Vám k telefonu na naše ná- klady přídavný zvonek s dvojnásobnou intenzitou zvonění.
 • Co když se někdo přestěhuje? Jak máme vyměnit jmenovky?
Tento požadavek řešíme promptně a zdarma (pokud toto někdo nechce zneužívat) s tím, že nám zavoláte, jaké jméno v jakém domě chcete vyměnit, zatím jej přelepíte samolepkou a my Vám do týdne jmenovky vyměníme. Totéž se týká třeba u vyblednutí jmenovek např.sluníčkem.
 • A nejdůležitější dotaz: Co když se něco porouchá? Jak dlouho budeme čekat? Kam máme volat? Co dělat?
Jednoznačně máte zajištěn servis po dobu 5 let, nejsnáze nás zastihnete na telefonu 603 313 349, dále 776 483 606, lze i poslat na e-mail: legnats@seznam.cz.
Na urgentní závady reagujeme velmi rychle, pokud Vám ale třeba pes rozkousal sluchátko, telefon Vám odspodu zvoní a otevírá, ale je špatně slyšet, není od Vás korektní požadovat ihned opravu,která je navíc povahou mimozáruční.Samozřejmě Vám jej opravíme v nejbližším možném termínu, což je max. týden! Uvědomte si, že na opravy dle zákona je lhůta až 30 dní a pokud nemáte termín stanoven ve smlouvě, může se Vám stát, že při zadání práce nesolidní firmě, zejména po zaplacení akce, už nikoho neseženete na žádnou opravu, dodavatel se stále na něco vymlouvá a nakonec Vám nebere telefony, takže Vy si musíte opravu ,která má být vyřešena zdarma jako záruční, zaplatit jiné firmě. Toto znám často z vlastní zkušenosti, na rovinu ale říkám, že k domům, které jsme nedělali a chtějí jen drobnost, nemáme patriotický vztah a není možné jim účtovat jinou cenu než skutečné náklady + výjezd, a žádné slevy.


      Záměrně vynechávám irelevantní dotaz, zda to vůbec bude fungovat a jak dlouho, vždyť to přece někdo hned rozbije anebo ukradne a vždyť ta Tesla nic moc kvalitní není, že to někdo slyšel od elektrikářů někde jinde.

      Odpovídám v několika bodech:

 • Systém domovních telefonů je podstatně složitější než systém fáze + nulák, tato práce vyžaduje spíše slaboproudaře se znalostmi nf techniky, hlavně však specialistu. Vy si taky nedáváte počítač opravit do obecného elektroservisu.


 • Systém domovních telefonů má svoje specifika poměrně dobře popsaná výrobcem třeba i jen v montážních návodech, jenže většina montérů jsou přece "fachmani", tak proč by ty papíry pořád četli, že?! Naopak jsem se setkal s tím, že laici provádějící třeba stavbu rodiného domu nám volají s tak konkrétním dotazem, že jsme jej od elektrikáře ještě neslyšeli. Ono by to asi bylo pod úroveň se ptát na co je to stínění a co s volnými dráty a zda je někde nějaká regulace a jestli se něco dá nastavit.


 • Podstatnou otázku neoblíbenosti montáže Tesla systému u montérů spočívá hlavně ve velmi nízkých rabatech oproti jiným výrobkům, Vy jako zákazníci nemáte vůbec vědět, kolik z účtované ceny materiálu má montér/firma do kapsy z toho, že nakupuje jen u určitého výrobce bez ohledu na vlastnosti a kvalitu materiálu. Tesla má striktní pravidla a jako montážní firma víc jak 10% rabatu nedostanete. Někteří konkurenti se dostávají s jiným materiálem až ke 35%, takže snad chápete, že v poslední a první řadě jde jen o jedno.