Hlavní stránka

Úvod, typy tabel a telefonů

Historie DT

Systémy DT

Digitální systém

Náhradní díly a servis

Montáže a opravy

Nejčastější dotazy

Telefonické poradenství

Praktické rady a zkušenosti

Ceník od 1.5.2009

KontaktDOMOVNÍ TELEFONY

Tesla STROPKOV


Telefonické poradenství
      Pokud se ocitnete při zapojování domovního telefonu nebo systému v koncích, mohu Vám poskytnout poradu na běžném telefonním čísle: 603 313 349.

      Je to až s podivem, ale několik domů se nám podařilo rozchodit pomocí rad po tomto telefonu, většinou se do opravy systému pustí např. silnoproudař a zjistí, že spoustu souvislostí nechápe. Pokud chcete opravovat či montovat systémy domovních telefonů, doporučuji Vám si ale předem vyrobit 2 přípravky: měřič polarity - stačí 1 zelená a 1 červená LED dioda antiparalerně v sérii s odporem 1.000 - 2.200 ohmů a dále jedno starší sluchátko a lá Mach a Šebestová ze starého domovního telefonu, se spojenými konci jedné strany mikrofonní vložky a sluchátkové vložky (viz obr.).

      U tohoto systému je vždy nejpostatnější najít minusový (společný) vodič,označený 3. Ostatní vodiče se vůči němu chovají takto: 2 svítí intenzivně (+), 6 svítí o něco slaběji (+), 1 svítí obě LEDky, 4 svítí až po stisknutí tlačítka na zvonkovém tablu (obě LED). Náhradní sluchátko se připojuje společným vodičem na 3, po připojení 6 uslyšíte šum z ulice a při kontaktu drátu od mikrofonu na svorku 2 musí ve sluchátku mírně praskat (což značí, že mikrofon je převážně v pořádku).

       Pokud nezvládáte, nevěšte se ani nezavěšujte, vždy existuje řešení.